Balgam Söktürücü Bitkiler

Balgam Nedir ? Solunum organlarının salgıladığı, ağızdan dışarı atılan sümüksü maddeye Balgam denir.

Balgam Söktürücü Bitkiler

SarımsakZufa OtuBin bir direk otuOkaliptüsYıldız AnasonuSarımsak YağıTere TohumuZambakEbegümeciDağ LalesiGelincikNazar Otu, Üzerlik Otu, Hodan, ZahterZulumba, Loğusa Otu, Öd Ağacı, Frenk Kimyonu, Venüs Saçı, Dağ Çayı, HindiBa, Menengiç

Balgam Söktürücü Bitki Çayı

GEREKLİ MALZEMELER : 1 lt su, 50 gr meyan kökü HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Meyan kökünü akşamdan suyun içine koyun. Sabah aç karnına şerbetini için.
* Meyan kökünü toz hale getirin. 1 bardak kaynar suyun içine, 1 tatlı kaşığı meyan kökü tozunu atıp, demlendirin. Yudum yudum çay gibi için. balgam söktürür ve akciğeri temizler.
 BALGAMI  SÖKME  REÇETELERİ : 
Reçete: 1 300 ml.  taze süt ile  iri bir baş  sarmısak soyulup, sarmısak yumuşayıncaya kadar kaynatılarak günde iki defa tekrarlanıp, içilmelidir.
Reçete: 2 Arpa’nın nemi giderilecek şekilde toprak bir kap’ta (Güveç  Vs. gibi kaplar) az kavrulur ve un haline getirilip, yeterince ardıç katranı ile hap yapılır. Sabah, öğlen ve akşam yemeklerinden sonra hazırlanan haplardan birer adet yutulur. Bu uygulama göğsünüzü yumuşatıp, balgamı sökecektir.

Tekrar deneyin

Alerji Kaç Gün Sürer?

Alerji Kaç Gün Sürer? Alerjilerin süresi, alerjinin nedenine, şiddetine ve tedaviye yanıt vermeye bağlı olarak …

Bir Yorum

  1. Badem Söktürücü bitkiler de bitki çayını denedim 2 gün içinde boğazımdaki pisliklerden kurtuldum. çok faydalı bir bitki çayı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir