Baş Ağrısı Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Baş ağrılarından şikayetçi misiniz? Baş ağrısı nasıl geçer hakkında bilgilerle sizleri bilinçlendirip baş ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlıyoruz. Konumuzdaki amaç yiyecek, içecekler, meyveler, sebzeler ve şifalı bitkilerle baş ağrılarınız nasıl geçer pratik yöntemleri sunuyoruz.
Baş Ağrısına Yol Açan Etkenler
Stresten Uzak Durmalısınız, Yorgunluk, Düzensiz uykular, Açlık, Konserve tarzı yiyecekler Baş ağrısına yol açan etkenler arasında gösterilmektedir.
Baş Ağrısına İyi gelen Meyveler
Elma : Baş Ağrısına iyi gelen en etkili meyve kereviz sapı ile elma suyunu karıştırıp içebilirsiniz. Muz baş ağrılarınızı gideren bir meyve türüdür. Limon suyu ile de baş ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Baş Ağrısı Nasıl GeçerAnason tohumları; yakılarak dumanı solunursa baş ağrısını giderir.
Ardıç‘ın rendelenmiş meyveleri sirke içine koyup bekletildikten sonra bir bezle alınıp üzerine sarılırsa baş ağrılarını giderir.
Ayçiçek yağı; içilmez ama gargara olarak kullanıldığında uykusuzluk, kronik baş ağrısı ve asabiyete iyi gelir.
Ihlamur çayı, çiçeklerinden elde edilen ıhlamur ruhu baş ağrısını keser.
Karabiber tarçınla karıştırılarak kullanılırsa baş ağrısını giderici etki yapar. Ihlamurla kaynatılınca da sancı kesici etkisi vardır.
Nane çayı, üzerlik otu, Elma Sirkesi, Defne, Nilüfer Çiçeği, Erkek Sakalı, Cezayir Menekşesi, Roma Papatyası, Kekik, Sığır Kuyruğu, Şerbetçi Otu, Yakı Otu baş ağrılarına iyi gelir.
Baş Ağrısını Geçiren Yöntemler
Karanlık ve sessizlik, Açık hava yürüyüşü, Masaj Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapın. Sıcak duş, Soğuk kompres Bir bezi soğuk suyla ıslatarak veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.

Tekrar deneyin

Alerji Kaç Gün Sürer?

Alerji Kaç Gün Sürer? Alerjilerin süresi, alerjinin nedenine, şiddetine ve tedaviye yanıt vermeye bağlı olarak …

7 yorumlar

  1. Baş ağrısı ile ilgili vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.

  2. çok güzell faydalı geldi bilgileriniz

  3. Gercekten etkili ise helal olsun size

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir