Ateş Düşürücü Yiyecekler, Bitkiler

ates-dururucu-yiyecekler-bitkilerGenellikle çocuklarda görünen ve endişe yaratan bir hastalıktır. Ateş düşürücü bir çok ilaç bulunmaktadır, Lakin bir çoğu astım hastalığına sebep görülmektedir. Bu ilaçların bazıları Amerika Birleşik Devletlerinde 16 yaşından küçüklere uygulanması bu yüzden yasaklanmıştır.  Çocuklarda Ateşsiz :  34.4-37.9 Ateşli : 8.0-39.9 Yüksek Ateşli : 40.0 ve yukarısı olarak tespit edilmiştir.

Ateş Düşürmek İçin Ne Yapılmalı : Çocuğunuzu sıkı giydir memelisiniz. Oda sıcaklığını normal seviyelerde tutmanız gerekmektedir. Kasık, Koltuk altı ve diz eklemlerini sirkeli bez ile kese yapmalısınız.
Ateş Düşürücü Yiyecekler : Vişne, Ananas, Domates, Elma, Enginar, Yer Fıstığı, Yaban Mersini, Nar, Siyah Üzüm, Pancar, Portakal
Ateş Düşürücü Bitkiler : Sinameki, Rezene, Tavşan Memesi, Vanilya, Defne, Pelin Otu, Yonca, Limon, Veba Otu, Arpa, Hodan, Leylak, Vangelya, Zerrin, Ayrık Otu, Marrup, Nergis
Ateş Düşürme Yöntemleri : Limonlu Su içirilir. Limon, Zencefil, Bal karışımı yedirilir. En iyi ateş düşürme yöntemi ılık duş.
Sonuç alamazsanız doktorunuza gidin.

Tekrar deneyin

Alerji Kaç Gün Sürer?

Alerji Kaç Gün Sürer? Alerjilerin süresi, alerjinin nedenine, şiddetine ve tedaviye yanıt vermeye bağlı olarak …

Bir Yorum

  1. Virtual server

    bu nane yapragi iceren ates dusurucu caydaki oranlar nelerdir?ve nane yapragi taze mi olacak?tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir