Pul Biberinin Faydaları

Pul biber genelde sıcakta kurutularak yapılır. Kırmızı pul biber de yongalar da tohumlarını yüksek oranda içerir, çan gibi farklı türleri, vb kuru pul biber kombinasyonu olabilir. Genelde pul biber tat ve lezzeti artırmak üzere çeşitli gıdalar ile bir çeşni olarak kullanılır.
Pul Biberinin Faydaları
Bir çay kaşığı kırmızı pul biberde:
Kalori: 5 kcal, Doymuş yağ: 0.1 gram, Çoklu doymamış yağ: 0.2 gram, Kolesterol: 0, Sodyum: 0, Potasyum: 36 mg, Lif: 0, Toplam karbonhidrat: 1 gram, Protein: 0.2 gr, Kırmızı biber vitamini açısından yüksek Ayrıca B6 vitamini, E vitamini, C vitamini, riboflavin, ve manganez içerir…
Şimdi kırmızı pul biberin sağlık yararları bir göz atalım.
* Kırmızı pul biber metabolizma, kalori yakmak için birebirdir ve böylece kilo vermenize yardımcı.
* Antioksidanlar gevreği bulunan, kanser, kalp hastalığı önlemek ve zehirli kimyasallardan kurtulmak için yardımcı olur.
* Düzenli tüketimi kan dolaşımını hızlandırır.
* Kırmızı pul biber gaz kolaylığı ve hazımsızlık rahatlatmakta yardımcı olur.
* Kırmızı pul biber kalp ve sinir sistemini güçlendirir.
* Bazen soğuk algınlığı ve grip tedavisinde kullanılır.
Pul pul biber makarna veya pizzanın vazgeçilmezidir. Pul biber sıcak kurutulmuş kırmızı biber, normalde acı biber olarak ezme yapılır. Acı biber dünyanın en sıcak biberi olmamasına rağmen, oldukça baharatlı ve sıcaktır. Kırmızı pul biber de tavuk marination ve çeşitli soslar için kullanılmaktadır.

Pul Biberin Zararları
Uzmanlar, tüketicileri günde 15 gramdan fazla Kırmızı pul biber tüketmemeleri için uyarıyor. 15 gramdan fazla kırmızı pul biber tüketir iseniz. karaciğer, böbrek, beyin, sinir sistemi, kan dolaşımı, akciğer ve sindirim sisteminde tahribata yol açabilen ve gözle görülmeyen aflatoksin oluşumuna karşı bilinçli olmaları konusunda uyarıyor.

Tekrar deneyin

Pancar

Pancar, turpgiller (Brassicaceae) familyasından, genellikle kırmızı veya sarı renkli, sert, yumru köklü bir sebzedir. Yaprakları …

21 yorumlar

 1. bir kaşık pul biber 6 tane domatesten daha iyiymiş, kanser riskini de azaltıyormuş bir sürü faydası var pul biberin. yemeklerde mutlaka tüketmelisiniz.

 2. Pul bıber yıyın antıdepresan kullananlar acısını hıssetmıyor bu yuzden fazla kacabılır dıkkat etsınler .)

 3. Prof.Dr Uygar dersimli

  pul biber kalp ciğer göz mide beyin gibi hayati organlarımızın çok sadık dostudur tüketmekten asla korkmayın. ben bazen akşam yemekleren sonra 1 yemek kaşığı pul biberi sakız gibi çiğneyip 5 dakika sonra yutuyorum

 4. en kaliteli biber kahraman maraşta hijyen ortamlarda üretilir

 5. pul biberi her zaman tüketirim..

 6. urfada; da yetişir hemde en iyisi

 7. Merhabalar ben de hiper tansiyon var 39 yaşındayım her akşam Yatmadan önce tabağa yoğurt koyuyorum kırmızı pul biber koyuyorum ve yarım limon sıkıyorum yatmadan yiyorum yağları bire bir eritiyor yan yağlarI. Pul biber tansiyonu düşürür mü yükseltir mi acaba

 8. günde 15 gramdan fazla pul biber yiyorum azaltmayı denedim olmuyor ne yapmalıyım ?

 9. pul biber çok yararlı

 10. pul biber gerçektende mucizevi bir gıda hem zayılama konusunda hemde zihide kalma konusunda birebirdir.tüketmekten sakın korkmayın emektar arkadaşlarım.

 11. La ben ekmek arasi aci biber yiyom

  3 yemek kasigi falan
  o bile zor kesiyor
  aciya bayiliyorum abi ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir