Tere Tohumu

tere-tohumunun-faydalari-zararlariTere tohumu Allah’ın insanlara doğa ile verdiği eşsiz nimetlerden bir tanesidir. Tere tohumu çok faydalı bir şifalı bitkidir. Bu tohum acı bir tada sahiptir. Tere tohumları ,yaklaşık susam çekirdeği ebatlarında ama daha koyu parlak kırmızı renktedir. Tere tohumu ülkemizde yetişen,pahalı olmayan,doğal bir bitkidir. Tere tohumu kadar olmasa da yeşil,taze tere yapraklarının da kısmen canlandırıcı etkisi olabilir.

Tere Tohumunun Faydaları

Metabolizmayı hızlandırır. Kuvvet vererek dinç olmanızı sağlar. Vitamin eksikliklerini giderir. Afrodizyak özelliği vardır. Hastalıklara karşı direnci arttırır. Sigaranın zararlarını azaltır. Tere tohumu suyu, saç dökülmesi ve kepeklenmeyi önler. Tere otunun yenmesi, balgam söktürür. Vitiligo hastalığı için faydalı bir şifalı bitkidir.
Tere Tohumu Nasıl Kullanılır : Acı bir tada sahip olan tere tohumunu bal ile birlikte kullanarak içmelisiniz. Saç dökülmelerini önlemek istiyorsanız bir çay kaşığı tere tohumunu 1 litre kaynamış suyun içine atarak soğuyana kadar bekledikten sonra bu suyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
Tere Tohumunun Zararları :  Tiroitleri fazla çalışan hastaların tere tohumu kullanmaması gerekir. Çünkü tere tohumu troidleri olduğundan daha fazla çalıştırır. Zayıflamak için tere tohumunu bilinçsizce tüketen kişilerin dayanılmaz gaz sancıları ile hastanelik olduğunu unutmayın. Aşırı tere tohumu kullanımı yoğun gaz sancılarına sebep olabilir. Ülser hastalığı olan kişiler kesinlikle tere tohumu kullanmamalıdır. Zira ülseri azdırıcı etkisi görülebilir.

Tekrar deneyin

Tatula

Tatula : Latince ismi DATURASTRAMONİUM olan bu bitkinin ülkemizde bilinen diğer isimleri ise Abızambak, Boru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir