Üzüm Yaprağı

Üzüm yaprağı : Parçalı, üzeri tüylerle kaplı yaprakları vardır. Küçük ve yeşil renkli çiçekleri salkım biçiminde olur. Sarı, yeşil, siyah meyveleri vardır. Güneşi çok seven, yağış alan yerlerde iyi gelişen bir bitkidir. Her türlü toprak koşuluna dayanıklıdır. Islah amaçlı olarak tohum ile genellikle çelikle üretilir. Üzüm, bahçe duvarına sardırılabilir ya da çardak oluşturulabilir.

Üzüm Yaprağının Faydaları

Üzüm yapragı neye iyi gelir Vücuda kuvvet verir. İshali keser. Sarılığa karşı faydalıdır. Toplardamarları güçlendirici etkiye sahip olan Üzüm yaprakları bacak damarlarındaki şişmelerde, varis ve hemoroitte faydalı olmasının yanında rahim kanamalarını da durdurmaya yardımcı olur. Ayrıca, gerek Üzüm yaprağı gerekse kuru üzüm hafızayı kuvvetlendirmekte etkilidir.

Üzüm yaprağı nasıl kullanılır : Üzüm yaprağı nasıl tüketilmeli Asmanın meyvesi yaş ve kuru olarak tüketilir. Üzüm Yaprağı ise yemeklerde ve dolma yapımında kullanılır. Üzüm yaprağının tıbbi etkilerinden birisi de kanamayı durdurmaya yardımcı olmasıdır. Üzüm yaprağı kaynatılarak elde edilen su düzenli olarak içilmeye devam edilirse alkolü bırakmaya yardımcı olur.
Üzüm yaprağı kürü : Alkolü bırakmak isteyenler için Üzüm yaprağı kürü Alkolizm tedavisinde, Alkolün zararlarını azaltıcı, Alkolü terk ettirici olarak etkilidir, aynı zamanda Akciğer Kanserine karşı da faydalıdır. Üzüm yaprağı kürü yapılışı ve kullanımı : 10-12 adet taze Üzüm yaprağını 1 Su bardağı kaynar suya koyarak 6-7 Dakika kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıkken süzerek için.(her Gün taze olarak hazırlanmalıdır) Bu uygulamayı haftada 2-3 kez yapın. Bu kür uygulayan kişide Alkole karşı tiksinti oluşturacak ve kişinin alkolü kolay bırakmasına yardımcı olacaktır.

Tekrar deneyin

Üçkün

Üçkün (Ricinus communis), Euphorbiaceae familyasına ait bir bitki türüdür. Kastor yağı bitkisi olarak da bilinmektedir. …

3 yorumlar

  1. Ben kabizlik cekiyorum ve asma yapraginin kabizligi giderdigini dusunuyorum, aceba hergun asma yapragi yemek zararlimidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir