Nar Çiçeği

narcicegiNar Çiçeği Genellikle haziran ayında açan kırmızı – turuncu renkli insanın gözüne hoş gelen Nar çiçeği insan sağlığı için önemli rol oynamaktadır. Nar ağacının ana vatanı İran olarak bilinmektedir. Yetiştiriciliği yapılan ülkeler ise, İran, Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Pakistan, Hindistan, Kafkaslar ve Akdeniz ülkelerinde yapılmaktadır, Tadı biraz değişik olsa da Amerika ve Güney Doğu Asya’da ise tropikal nar yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Nar Çiçeğinin Faydaları

Nar çiçeği yüksek miktarda C vitamini barındırır. Kandaki şeker oranını düzeneler, Yüksek tansiyon hastalığında oldukça etkilidir, Kemik hastalıklarına iyi gelmektedir. Böbrek iltihabı ve böbrek rahatsızlıklarına karşı oldukça etkilidir. Bağırsak kurtlarını düşürür. Vücuttaki kireçlenmeye iyi gelir. Bağışıklık sistemini düzenler, İshali keser.
Nar Çiçeği Çayı : Kış hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. Soğuk algınlığı hastalıklarını yenmenizi sağlar. Ağızda 2 – 3 dakika gargara yapıldığında mikropları öldürür, diş etlerinizi kuvvetlendirir.

Tekrar deneyin

Nolana

Nolana bitkisi, Güney Amerika kökenli bir bitki türüdür. Çiçekleri çeşitli renklerde olabilmektedir. Genellikle mavi veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir