Nane Yağı

Nanenin FaydalarıTürkiye’de etkili olmasa da yurt dışında ciddi anlamda kullanılan bir bitki yağıdır Nane Yağı. Bitkisel yağların en doğal olanların arasında yer alan nane yağı bir çok hastalığa da şifa olmaktadır.  Nane Dünya’da bir çok yerde doğal olarak yetişen bir bitkidir. Bu bitkinin yaprakları ve çiçekli uç kısımları kullanılmaktadır. Nane yetiştiriciliği yapacaksanız bu bitkiyi ilkbahar ve sonbaharda dikmeniz gerekmektedir.

Nane Yağının Faydaları

Midedeki gazı çıkartır, Migreni ve baş ağrısı olanlar için oldukça etkilidir. Boyun ve ense ağrılarını gidererek boyun bölgesindeki kireçlenmeyi önler. Diş ve Diş eti hastalıklarına oldukça iyi gelir, Ağız kokusunu dindirerek ferah nefes almanızı sağlar. Kas ağrılarına iyi gelir, vücudunuzu dinç tutar. Bayanların özel günlerindeki adet sancılarını giderir. Kaşıntıyı keser. Sinirleri yatıştırır, yorgunluk ve halsizliğe iyi gelir. Soğuk algınlığı, grip ve nezleye iyi gelir. Kas gevşetici özelliği ile, genellikle sporcular sıkça spor yapmadan önce kullanmaktadır. Mantar çoğalmasının önüne geçer.

Nane yağının kullanım şekilleri  Migren ve baş ağrısı başta olmak üzere diş ve diş eti rahatsızlıkları, üst solunum yolu hastalıkları, grip, nezle, öksürük, burun tıkanmaları, ses boğukluğu gibi durumlarda 1-2 damla China Oel yeterli oluyor. Anti bakteriyel ve antiseptik özelliğinden dolayı, soba ve kalorifer üzerindeki bir su kabına konularak ev ve işyerlerinde kullanılabiliyor. Küp şekere damlatılarak ağızda eritilen veya suya damlatılarak içilebilen China Oel, haricen de alınabileceği gibi, inhalatör (koklama aparatı) yardımıyla da buruna ve ağza çekmek şekliyle kullanılabiliyor. Lokal anestezik özelliğiyle ağrıları geçiriyor.

Tekrar deneyin

Nolana

Nolana bitkisi, Güney Amerika kökenli bir bitki türüdür. Çiçekleri çeşitli renklerde olabilmektedir. Genellikle mavi veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir