Latin Çiçeği

latin-cicegi-faydalariLatin Çiçeği, Kırmızı ve turuncu renkleri olan bir çiçektir. Diğer bilinin adları Frenk teresi, Tropaeolum, Nasturtium, Capucine olarak bilinir.
Ana vatanı Latin Amerika’daki serin And Dağları bölgesidir. Peru’da doğal olarak yetişir. Gösterişli çiçekleri ve yaprakları nedeniyle dünyaya yayılan latin çiçeği, ülkemizde de bazı yerlerde süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir.

Latin Çiçeğinin Faydaları

İştah açar, Kilo alma problemi yaşayanlar için ideal bir doğal iştah açıcı, Vücuttaki C vitamini eksikliğini karşılar, Dermansızlık, Halsizlik, Yorgunluk gibi belirtilere oldukça iyi gelmektedir. Zayıf diş etlerini güçlendirerek daha sağlam dişlere kavuşmanızı sağlar, Skorbüt hastalığına iyi gelir, Vücuttaki mikropları öldürerek sağlığınızı korur. Bronşite iyi gelir, İdrar yollarını temizler, Mide ve bağırsak ünseri olan insanlar için doğal şifa kaynağıdır. 

Latin Çiçeği Nasıl Kullanılır
Bitkinin yaprak, çiçek ve yakıcı lezzeti olan çiçek tohumları salata olarak yenilir. Körpe çiçek tomurcukları ve yeşil durumdaki tohumları turşu yapılarak tüketilir.

Tekrar deneyin

Limon Otu

Limon Otu : Latince ismi Lippia citriodora olan 2 buçuk 3 metreye kadar büyüyebilir. Çiçekleri leylak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir