Kiraz Sapı

Kiraz Sapı

Kirazın Ana vatanı Türkiye’de Giresun olduğunu biliyor muydunuz ? Tekirdağ ve Polenezköy de adına festivaller düzenleniyor. Sapı ayrı, suyu ayrı faydalı. Leziz sağlık bekçisi kirazdan söz ediyoruz. A,B,C vitaminlerince, kalsiyum, demir ve potasyum gibi minerallerce zengin kiraz,kiraz-sapinin-faydalari New York Rochester Üniversitesi’nin araştırmasına göre uykusuzluk problemi nede birebir. Araştırma sonunda düzenli tüketilince kiraz suyunda bulunan yüksek dozdaki melatoninin uykuya dalmayı kolaylaştırdığını gösteriyor. Kiraz suyu damarları güçlendiriyor, romatizmaya da iyi geliyor.

Kiraz Sapının Faydaları

Böbrekleri temizleyici özelliği bulunmaktadır. Zayıflamak isteyenlerin devasal silahı, Bol miktarda vitamin ve mineral içermektedir. İdrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. İdrar yollarında yaşanan iltihapların önüne geçer. Ödem hastalığına iyi gelir. Vücuttaki fazla suyu atmaya yardımcı olur. Böbrek taşı ve kumunda, ağrılı böbrek taşı rahatsızlıklarında etkilidir. Yüksek tansiyona karşı etkilidir.

Kiraz Sapı Çayının Faydaları :  Metabolizma hızını arttırır. Tokluk hissi verir. Etkili bir zayıflama çayı olarak bilinmektedir.

Kiraz Sapının Zararları : Bilinen her hangi bir yaz etkisi yoktur. Dikkat edilmesi : Eğer kiraz sapının rengi koyu kahverengine dönüşüp inceldi ise, O Kiraz sapı özelliğini yitirmiştir.

Tekrar deneyin

Kırlangıç Otu

Kırlangıç otu, genellikle Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da yetişen bir bitki türüdür. Bilimsel adı Equisetum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir