Elma

elmaElmanın faydaları, Cilt sağlığı, Kabızlık gibi hastalıklar için bir meyve olarak toplumda bilinir. Elmanın bilinmeyen tüm faydalarını sizler için araştırdık. Bünyesinde A Vitamini C vitamini E vitamini ve B Vitamin grupları bulunur, ve kalsiyum, potasyum, magnezyum, fosfor ve sodyum gibi mineraller ve çeşitli organik asitler bulunmaktadır. Türkiye’de en iyi elmalar Amasya başta olmak üzere Gümüşhane, Niğde, ve Ferik yörelerinde yetişir. Elma Türleri olarak adlandıracağımız 3 çeşit elma vardır. Bunlar Kırmızı elma, Yeşil Elma ve sarı elmadır.

Elmanın Faydaları

Elma Cildin taze ve güzel kalmasını sağlar. Elma Sinirleri ve adaleleri kuvvetlendirir. Elma Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Elma Hamilelerin bulantı ve kusmalarını azaltır. Elma Şeker hastaları için faydalıdır. Elma Hastalıkların çabuk geçmesini sağlar. Elma Böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesine yardım eder. Elma İdrar söktürür, vücutta biriken zararlı maddelerin atılmasında yardımcı olur. Elma Kompostosu ateşi düşürür. Elma Kandaki şeker miktarını düşürür. Elma Kanı temizler. Kolesterolü düşürür. Damar sertliği ve kalp krizlerini önler. Elma Dizanteri ve paratifoda iyileşmeye yardımcı olur. Elma Kabızlığı giderir. Elma Uçukları geçirir. Elma Göz ve kulak ağrılarında da kullanılır. Elma Öksürüğü keser. Elma Susuzluğu keser.

Tekrar deneyin

Enginar Yaprağı

Enginar yaprağı, enginar bitkisinin yapraklarıdır. Ayrıca birçok kültürde yemeklerde kullanılmaktadır. Enginar yaprakları genellikle tuzlu suda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir