Ekinezya

ekinezyanin-faydalariEkinezya bitkisi Amerika’da doğal ortamlarda yetişen bir bitki türüdür. Ülkemizde sadece Ege bölgesinde yetiştirilen Ekinezya bitkisi coğrafi anlamda diğer bölgelerimizde de yetiştiriciliği mümkündür. Bu bitkinin tıbbi ismi Echinacea olarak bilinmektedir. Bir çok hastalığa deva olarak gösterilen bu bitki ülkemizde de sıklıkla kullanılan şifalı bitkiler arasında yerini almıştır.

Ekinezyanın Faydaları

En önemli Faydaları : Soğuk algınlığı, Gri bal enfeksiyonlar, enfeksiyon, zayıf bağışıklık sistemi ve kanser gibi hastalıklara iyi gelen en önemli şifalı bitkiler arasında yerini alırken, Ekinezya Kökü ve Yapraklarının Faydaları İse, Her türlü yaraların tedavisinde, enfeksiyon ve iltihaplanmalarda, zehirli böcek ve yılan sokmasına, boğaz ve diş ağrısına, kabakulak, çiçek hastalığı ve kızamığa karşı oldukça etkilidir.

Ekinezyanın Zararları

Bu bitki 10 günden fazla kullanılmamalıdır. Bebeklik döneminden 12 yaş dönemine kadar çocuklara hiç bir şekilde bu bitkiyi kullandırmamak gerekir. Hamile bayanlar kesinlikle kullanmamalıdır.

Tekrar deneyin

Enginar Yaprağı

Enginar yaprağı, enginar bitkisinin yapraklarıdır. Ayrıca birçok kültürde yemeklerde kullanılmaktadır. Enginar yaprakları genellikle tuzlu suda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir