Ceviz Yaprağı

Ceviz Ağacı yaprağı insan sağlığı için önemli bir oksijen kaynağıdır. Kırsal kesimlerde genellikle evlerin önüne dikilen ceviz ağaçları sayesinde vücudun büyük bir oranda mikroplara karşı savaşmasını sağlamaktadır. Ceviz Yaprağının Suyu ise bin bir derde deva şifalı bir ilaçtır.

Ceviz Yaprağının Faydaları

ceviz-yapraginin-faydalari3359Kaynatılıp içildiğinde şeker hastalığına iyi gelir. Yaprak çayı sindirimi kolaylaştırır. Yaprakların kaynatıldığı su sivilcelere iyi gelir ve cildi besler. Yapraklar ısıtılıp çıbanlı bölgeye sürüldüğünde iyi gelir. kabızlıkta, iştahsızlıklara ve kan temizliğinde kullanılır. İştah açıcı, kan şekerini düşürücü ve kuvvet verici etkileri vardır. Deri hastalıklarında antiseptik olarak haricen uygulanabilir. Ceviz yaprağı kaynatılarak, tüm frengi, egzama, uçuk ve raşitik hastalıklarda, kemik çürümesinde, kemik deformasyonunda ve ayrıca, iltihaplı el ve ayak tırnaklarında kullanılabilen çok etkili bir banyo katkısı elde edilir. Uyuz hastalığında hasta bölgeler, taze ceviz yaprağının kaynama suyu ile yıkandığında, kısa sürede düzelme görülecektir. Ağız boşluğu iltihabı, diş eti, boğaz ve gırtlak hastalıklarında gargara yapılmalıdır.

Tekrar deneyin

Civan Perçemi

Civan perçemi (Achillea millefolium), papatyagiller (Asteraceae) familyasından çok yıllık otsu bir bitkidir. Boyu 50-100 cm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir