Beş Parmak Otu

Beş Parmak Otu

Ülkemizde Karadeniz, Marmara ve Ege bölgesinde doğal olarak yetişmekte olan bu ot aynı zamanda Orta ve Doğu Avrupa’da da doğal olarak mera ve ovalarda yetişmektedir.

Beş Parmak Otunun Faydaları

bes-parmak-otunun-faydalariVücudu Kuvvetlendirerek gün boyunca dinç olmanızı sağlamaktadır. Boğaz, Bademcik ve Diş ağrılarınızı dindirir. İltihapları giderir. Diş etini güçlendirerek diş etinizin etrafında bulunan bakterileri yok eder. İshali keser. Mideyi kuvvetlendirir ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Cildi yumuşatır ve cilt lekelerini çıkarır. Mayasıl da faydalıdır. Yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Beşparmak Otu Nasıl Kullanılır? Kaynatılıp suyu ile gargara yapılırsa boğaz ve bademcik iltihaplarına karşı faydalı olur. Bu gargara diş etlerini güçlendirir, diş ağrılarını ve iltihaplarını gidermeye de yardımcı olur. Çiçekleri haşlanarak cildi yumuşatmak ve ciltteki lekeleri çıkarmak için kullanılır. Diş ağrılarında kökü çiğnenebilir.

Tekrar deneyin

Bromelain

Bromelain, ananas bitkisinin saplarından ve meyvelerinden elde edilen bir enzimdir. Genellikle bir gıda takviyesi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir