Ayrık Otu

ayrik-otu-faydalariAyrık Otu : Türkiye’de sıkça görünen bir ot türüdür. Latince ismi Elytrigia Repens olan bu ot bir çok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır. Bu bitkinin Otu, Çayı ve Kökü kullanılmaktadır. Tamamen doğal ortamlarda yetişen Ayrık Otu özel olarak yetiştirilmemektedir.

Ayrık Otu Faydaları

İdrar Söktürür. Kanı Temizler. Bronşite iyi gelir. Ateşli hastalıklara iyi gelir. Metabolizma sorunları yaşayanların sorunlarını giderir. Romatizma hastalıklarını hafifletir. Kuvvetli iltihap gidericidir. Prostat büyümesini önler. Böbrek taşı ve böbrek kumlarını dökmeye yardımcı olur. Deri hastalıklarına iyi gelir. Sivilce oluşumunu engeller. Vücudun dinç kalmasını sağlar.
Ayrık Otu Nasıl Kullanılır ? Kurutulmuş 10 Gram ince kıyılmış ayrık otu kökü ve yaprağı, 200 ml bir su bardağı dolusu soğuk suya eklenir, hafif ısıda 10 dakika kadar kaynatıldıktan sonra 10 dakika demlendirilir ve süzülür. Günde 3 bardak içilir.

Tekrar deneyin

Avakado

“Avakado” veya “Avocado”, bir meyve türüdür ve genellikle Meksika ve Orta Amerika’da yetiştirilmektedir. Meyvenin kabuğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir