Armut

armutun-faydalari-armutArmut Gülgiller familyasından olan bir bitki çeşididir. Besin kaynağı açısından en önemli meyvelerden birisi olan armut meyvesini sağlığınız için Mart – Ağustos ayları arasında tüketmenizi tavsiye ederiz. Bu meyveyi sağlıklı kullanabilmeniz için yemeklerden önce muhakkak 1 adet tüketmelisiniz ki meyvenin faydalarından yararlana bilesiniz. Çekirdekleri ile yemeniz tavsiye ediliyor.

Armutun Faydaları

Sindirim Sistemini Kuvvetlendirerek hazmı kolaylaştırır. Böbreklerin düzenli çalışmasına, böbrek taşlarının ve kumunun dökülmesine yardım eder. İdrar söktürücüdür. Kanı temizler. Kansızlığa iyi gelir. Sinirleri yatıştırıcı etkisi ile yüksek tansiyonu düşürür, çarpıntıyı giderir ve zihin yorgunluğuna iyi gelir. Nıkris (gut) ve romatizmada faydalıdır. Nezleye iyi gelir.Madensel tuz açısından son derece zengin olan armut, vücudunuzun ihtiyacı olan tuzlu karşılar. Çok sinirli insanların armut tükettikleri zaman daha sakin bir yapıya kavuştukları görülür, Armut taze olarak yenebileceği gibi pişirilerek de yenebilir. Az kalorili fakat buna karşılık bol lifli ve mineralli bir meyve olan Armut, diyet yapanlar için de faydalıdır. Ferahlık veren bir meyve olduğu için hamilelerin kusmalarını azaltır.

Tekrar deneyin

Avakado

“Avakado” veya “Avocado”, bir meyve türüdür ve genellikle Meksika ve Orta Amerika’da yetiştirilmektedir. Meyvenin kabuğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir