Anason Yağı

Anason yağının faydaları

Sinir sistemi uyarıcı etkisi vardır. Gaz söktürücü, hazımsızlık, şişkinlik gidericidir. İştah açıcı özelliğe sahiptir. Anne sütünü artırır. Selülit tedavisinde kullanılır. Uyku vericidir. İshali ve kusmayı keser. Sakinleştirici etkisi nedeniyle sinirleri yatıştırır, ağrıları hafifletir, baş ağrısına da iyi gelir. Kan dolaşımının düzenli olmasına yardımcı olur, kalbi kuvvetlendirir. Öksürüğe iyi gelir; astım, bronşit ve nefes darlığı şikâyetlerini azaltır. Aybaşı kanamalarını düzene sokar. Başta selülit sorunu olmak üzere pek çok cilt probleminde sıkça kullanılmaktadır. Haricen masaj yağı olarak da kullanılabilmektedir.  

Çocuklarda kullanım şekli :
Çocukların karın ve topuk bölgelerine seyreltilerek ve masaj yapılarak uygulanır.
Yetişkinler için kullanım şekli:
Dahilen günde 2-10 damla bir şeker parçasının üzerine damlatılarak veya bir fincan suya 4-5 damla damlatılarak günde 3 defa kullanılır.

Anason Yağının Zararları
Uyarı: Anason çok miktarda kullanılırsa uyuşukluk, baş ağrısı ve görme zorluğuna neden olabilir. Anasonu hamile bayanların kullanmaması gerekir.

Tekrar deneyin

Avakado

“Avakado” veya “Avocado”, bir meyve türüdür ve genellikle Meksika ve Orta Amerika’da yetiştirilmektedir. Meyvenin kabuğu …

2 yorumlar

  1. diyet yapan insanlar için iyi gelir mi anason yağı

  2. Bende duymuştum diyet yapanlar anason yağı kullanıyor diye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir