Verem Otunun Faydaları

V feth 4.707 views
sponsorlu reklam

Verem otu 1800 lü yıllarda Avrupa veremden kırılır iken bulunan bir bitkidir. O dönemler de verem hastalarının tedavisinde oldukça yararları görülmüştür. Verem otu genellikle ormanlık alanlarda yetişen bir bitkidir.
Verem otu Avrupa nın değişik bölgelerinde ve asyanın batısında çok sık yetişir. Genellikle nemli ve bataklık bölgelerde yetişmesinin daha sağlıklı olduğu bilinir. Nemli ormanlık alanlar ve sulak çimenliklerde de bol bulunur.
Verem otu temmuz ayından itibaren eylül sonuna kadar toplanır. Verem otu olarak bilinen ve vereme karşı verdiği savaştan hep galip çıkmış verem otu günümüzde kanser tedavilerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Verem Otunun Faydaları
Özellikle kullanıldığı kanser türleri arasında lenf kanseri, akciğer kanseri, cilt kanseri gibi birçok türde etkin olduğu bilinir. Yaraları iyileştirici özelliği ile de çok kullanılır. Bakteriler ile verdiği savaşlarda bakterileri öldürür. Şişkinliği yok edici özelliklere de sahiptir. Birçok kişi romatizmal hastalıklarda da kullanır. Terleme ihtiyacı duyulduğunda terletici özelliği ile de kullanılır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{feth}

“Verem Otunun Faydaları” üzerine 3 yorum

 1. murat kuzu dedi ki:

  selamın aleyküm.
  benim eşim lenf veremi ve ben bu otta yararlanmak istiyorum.
  fakan ne kadar otu ve ne şekilde uygulayacağımın internet üzerinden araştırdım okudum kafam karıştı.
  günde kaç kez ve ne kadar miktarda ve nasıl yapacağımız hakkında bi bilgi verirseniz sevinirim.
  kaynatacakmıyız,yoksa kurutup yiyecekmi.
  iyi çalışmalar..

  1. feth dedi ki:

   Hocam ciddi sağlık sorunları için doktor gözetiminde hareket etmeniz gerekmektedir. Sizi başka kaynak ve bilgiler yanıltabilir. Bu tip bilgilere güvenmenizi tavsiye etmiyorum. Allah helaline acil şifalar versin.

   1. hatice dedi ki:

    Bilmediğimiz ne kadar çok bitki varmış.. Verem otu bunlardan birisi.. bu siteyi gezdikçe bir sürü bilgi öğreniyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir