Greyfurtun Faydaları

G feth 5.461 views
sponsorlu reklam

Greyfurtun Faydalarını en iyi şekilde, diyet yapan arkadaşlarımız bilir. Greyfurt denildimi akla diyet gelmektedir. Fakat insan sağlığı için bir çok faydası bulunmaktadır.
GREYFURT SUYU ZAYIFLATIR MI
Greyfurt suyunu yağın üstüne döktüğünüzde yağın erimediğini ve greyfurt suyunun yağa karışmadığını göreceksiniz. Bu nedenle greyfurt yiyerek veya sabah aç karnına greyfurt suyu içerek vücuttaki fazla kilo atılamaz. Yani kısaca greyfurt suyu, yağı eritmez.
GREYFURT SUYUNUN FAYDALARIGreyfurtun Faydaları
Bağışıklık sistemi için faydalıdır. C vitamini bakımından zengindir.
Greyfurt suyu yağlı, sivilceli ciltlerde, soğuk algınlığı ve nezlede, böbreklerin temizlenmesinde ve zayıflama diyetlerinde çok faydalıdır.
Normal bir greyfurt 40 mg C vitamini ve bol potasyum içerir. Dolaşım sistemini canlandırır. Sindirim, solunum sistemi ve idrar yollarına iyi gelir.
GREYFURT VE GREYFURT SUYUNUN ZARARLARI;
Kronik ilaç kullananların bu konuda dikkatli olması ve doktora danışması gerekir. Çünkü düzenli greyfurt suyu tüketmek bazı ilaçların etkilerini değiştirir. Mesela aspirini greyfurt suyu ile içmek ilacın etkisini iki katına çıkartabilir. Kolesterol düşüren ilaçlar gibi bazı ilaçlar ile beraber alındığı zaman sakıncalı olabilir. Ayrıca, sürekli olarak greyfurt veya greyfurt suyu tüketilmesi, şiddetli baş dönmelerine neden olabilir.
1 Adet Greyfurt 60 kaloridir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{feth}

“Greyfurtun Faydaları” üzerine 3 yorum

 1. esen dedi ki:

  greyfurt ile zayıflamak mümkün mü?

  1. Sahra dedi ki:

   Greyfurt reçeli yediniz mi hiç ?

 2. sema dedi ki:

  Greyfurtun bir sürü faydası daha var. Greyfurt diyeti yazın google da aratın diyetide mevcut mükemmel bir meyve

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir