Ceviz

C feth 3.834 views
sponsorlu reklam

cevizCevizin Faydaları duyanları şaşırtıyor, Günlük hayatta hemen hemen hiç tüketmediğimiz ceviz insan sağlığı için önemli bir besin takviyesidir.Cevizin içinde bulunan besinler sayesinde vücudun günlük ihtiyacı olan besin değerleri ve vitaminleri barındırıyor.
Köylerde Ceviz ağaçları genellikle evlerin etrafına dikilir. Bunun amacı ceviz ağacının yapraklarındaki temiz oksijen insana büyük bir şifa vermektedir. Kırsal alanda bir eviniz varsa mutlaka yakınına bir ceviz ağacı dikin.
Hamile Bayanların kesinlikle hamilelik dönemi boyunca ve emzirme dönemlerinde günde 3 veya 4 adet ceviz yemesi gerekmektedir.

Cevizin faydaları

Beynin yorgunluğunu alır. İçerdiği kalsiyum ve fosfor sayesinde kemik ve dişleri güçlendirir. Damar sertliğini önler. Yüksek kolesterolü düşürür. Mide, bağırsak, böbrek ve deri rahatsızlıkları gibi pek çok hastalığın tedavisini hızlandırır. Beyin sağlığı ve zeka gelişiminde etkin rol oynar. İçerdiği omega 3 sayesinde kalp hastalıklarına iyi gelir. Zihinsel Fonksiyonların kuvvetlenmesi. Astım hastalarına iyi gelmektedir. Romatoid artrit, egzama ve sedef hastalıkları için faydalıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{feth}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir